تماس با ما

09121410821

واتس آپ

برای ارسال لوکیشن

اینستا گرام ما

دیدن خبر های داغ

 امداد خودرو ابهر

امداد خودرو ابهر

امداد خودرو ابهر‍

امداد خودرو ابهر نام شرکتی است در شهر ابهر دارای کادر حرفه ای و آموزش دیده و تجهیزات مکانیکی بروز برای خدمت رسانی به مسافران عزیز می باشد

امداد خودرو ابهر

جهت آشنایی  با قسمتی از خدمات این شرکت آشنا بشویم و با خاطری اسوده اتومبیل و خودرو خود را به نیروهای متخصص این مجموعه بسپاریم شما را به ادامه مطالعه این نوشته دعوت می نمایم در بخش های بعدی برخی از پیشنهادات کارشناسان فنی این مجموعه که در جهت نگهداری بهینه خودرو مان است دعوت می نمایم

امداد خودرو ابهر‍
امداد خودرو ابهر‍

شیوه تماس با شرکت امداد خودرو ابهر

برای تماس گرفتن با کارشناسان مجرب این مجموعه بزرگ و بهره مند شدن از امکانات خودرویی آن می توان با چند روش مختلف تماس حاصل نمود یکی از این روش ها تماس با شماره تلفن 0912141082 می باشد 

همچنین می توانید از طریق سایت محل قرار گیری خودرو خود را مشخص کنید تا امدادگران مجموعه بزرگ امداد خودرو ابهر در کمترین زمان ممکنه خود را به محل مورد نظر برسانند و با امکانات و تجهیزات بی نظیر خود نقص فنی ماشین را در محل رفع کنند

برخی مشکلات رایج خودرو

از نظر کارشناسان فنی در مجموعه امداد خودرو ابهر بهار است تا هم وطنان برخی علائم مربوط به مشکلات فنی خودرو اگاهی داشته باشند تا قبل از سفر و بروز مشکل این مشکلات را رفع نمایند در زیر برخی از این مشکلات رایج را به ترتیب برایتان ذکر کرده ایم  که آگاهی از آنها موجب پیشگیری قبل از خرابی های جدی برای خودرو ینان میشود

گیر کردن دنده خودرو در جاده

به نظر کارشناسان مجموعه امداد خودرو ابهر در مورد گیر کردن دنده خودرو در جاده بسیار جالب است و می بایست به این موضوع اهمیت ویژه ای داد شاید برای شما هم بسیار اتفاق افتاده باشد که در هنگام رانندگی با مشکل جا نرفتن دنده و یا سخت جا رفتن آن برخورد کرده باشید. گاهی وقتها هم دنده بعد از جا رفتن، دوباره به حالت خلاص برمی‌گردد. علت این مشکل موارد زیادی می‌تواند باشد که برخی از آنها با یک سرویس دوره‌ای حل شده و خیلی جدی نیست

نظر کارشناسی در مورد عملکرد نادرست دنده‌ها

بنظر کارشناس امداد خودرو ابهر دلیل دیگر جا نرفتن دنده‌ها، اختلال در عملکرد آنها می باشد. بدین صورت که ممکن است تنظیم چرخ‌دنده‌ها بر هم خورده باشد. اگر هنگام تغییر و جابه‌جایی دنده‌ها صدای عجیبی می‌شنوید مشکل از قرار گرفتن اشتباه دنده‌ها روی هم است. در کل بهتر است هنگام رانندگی و تعویض دنده‌ها به صدای جا رفتن آن به دقت گوش دهید، چنانچه صدای متفاوت و عجیبی شنیدید، از رفتن به تعمیرگاه غافل نشوید.

وجود مشکل در سیستم کلاچ

مشکلات زیادی ممکن است برای کلاچ‌تان پیش بیاید این بخشی از مطالبی ست که کارشناس فنی امداد خودرو ابهر بیان کردند که شما تاثیر آن را روی عملکرد دنده‌تان ببینید. مثلا ممکن است سیم کلاچ ماشین شما سفت یا خشک شده باشد که باعث شده سیستم انتقال قدرت به مشکل خورده و دنده جا نمی‌رود. البته احتمال دارد که سیم کلاچ شما کیفیت لازم را نیز نداشته باشد.

احتمال تمام شدن دیسک صفحه کلاچ را نیز درنظر بگیرید، چرا که در این حالت صفحه کلاچ به سختی درگیر می‌شود و دنده جا نمی‌رود. همچنین اگر مایع هیدرولیک که در سیلندر اصلی کلاچ جریان دارد با افزایش کارکرد ماشین دچار نشتی شده باشد،‌کلاچ و به تبع آن دنده را نیز با مشکل روبرو می‌سازد.

در ادامه کارشناس امداد خودرو ابهر ذکر کردند اگر هنگام خاموش بودن ماشین، دنده راحت‌تر از موقعی که ماشین روشن است جا می‌رود، پس یعنی مشکل از کلاچ شما است.

 اشتباهات رانندگی

حتما برای شما هم پیش آمده که حین رانندگی کلاچ را به طور کامل نگرفته باشید و دنده‌تان جا نرود و به اصطلاح صدای آن دربیاید. که خوب قطعا این مورد به عدم درگیری کامل کلاچ برمی‌گردد. یا ممکن است حین حرکت بدون آنکه متوجه شوید ماشین‌تان خاموش شده که در این صورت هم دنده درست جا نمی‌رود.

روش کار با سیستم کنترل لغزش ؟

سیستم کنترل لغزش به خودرویتان، زمانی که در حال از دست دادن کنترل خود در یک آب و هوای نامساعد است، کمک می‌کند. ترمز ضد قفل (ABS) بخشی از سیستم کنترل کشش است. سنسورهای چرخ بر روی هر یک از چرخ‌های خودرو مستقر بوده و با واحد کنترل قوای محرکه (PCM) درباره زوایه فرمان و فقدان کشش در ارتباط هستند.

زمانی که واحد کنترل لغزش در خودرویتان فعال می‌شود، ممکن است خودروی شما با کاهش توان مواجه شود. همین قضیه به نوبه خود به راننده امکان می‌دهد تا کنترل بهتری بر حرکات خودرو داشته باشد. سیستم کنترل کشش در یک خودرو شامل سلونوئیدها، انباره‌‌های فشار بالا و پمپ الکتریکی می‌شود. به گفته امداد خودرو ابهر کارکرد سلونوئید به این صورت است که این قطعه به ایزوله‌سازی جریان ترمز، در زمانی که انباره به توزیع فشار به چرخ‌ها اقدام می‌کند، دست می‌زند.

معیوب بودن سنسورهای چرخ

سنسورهای چرخ/ABS بر روی هر یک از چرخ‌های خودرو نصب شده است و آن‌ها به نوبه خود سرعت هر یک از چرخ‌ها را حس و رصد می‌کنند. اگر یکی از چرخ‌های خودرو با سرعت متفاوتی نسبت به بقیه بچرخد، واحد کنترل ABS به عمل ترمزگیری در چرخ‌های دیگر مبادرت می‌کند. در این بین، اگر سنسور چرخ معیوب باشد، ممکن است اطلاعات اشتباهی به واحد کنترل ABS ارسال شود و پیامد آن ممکن است روشن شدن چراغ لغزش در پشت آمپر داشبورد باشد.

معیوب بودن سنسورهای چرخ
معیوب بودن سنسورهای چرخ

معیوب بودن واحد کنترل ABS

کارشناس امداد خودرو ابهر در رابطه با معیوب بودن واحد کنترل ABS  بیان می کنند چنانچه واحد کنترل ABS در خودروی شما معیوب باشد، ممکن است متوجه روشن شدن چراغ ABS یا چراغ لغزش در پشت آمپر داشبورد خودرویتان شوید. در چنین حالتی، تنها راهکار، استفاده از یک اسکنر برای کشف مشکل موجود در واحد کنترل ABS خودرو است.

مزایای استفاده از سیستم کنترل لغزش (Slip Control)

متاسفانه خیلی وقت ها شاهد بیشتر شدن تصادفات جاده‌ای در شرایط آب و هوای برفی و بارانی در جاده های لغزنده  هستیم و در مواردی نیز شاهد واژگونی و چپه شدن خودروها در جاده‌های لغزنده برفی و بارانی. تجهیز خودرو به سیستم کنترل لغزش این اطمینان را برایتان حاصل می‌کند که کنترل تام و تمامی بر خودروی خود در شرایط آب و هوایی نامساعد داشته باشید.

بیشتر خودروهای مدرن مجهز به سامانه ترمز ضد قفل (ABS) مجهز هستند. به همان سهولت که سامانه ABS در خودروها تعبیه می‌شود، سامانه ضد لغزش هم قابل نصب است. به گفته پرسنل فنی  امداد خودرو ابهر یکی از امتیازات استفاده از سامانه کنترل ضد لغزش کاهش تصادفات جاده‌ای به میزان ۳۰ درصد است. اما چنانچه خودروی شما یک شاسی‌بلند است، تجهیز آن به چنین سیستمی نمی‌تواند دلیلی بر کاهش هوشیاری شما در طول رانندگی باشد. وجود این سامانه در خودرویتان به خودی خود به معنای عدم امکان تصادف نیست.

‌‌برخی از دلایل زیاد استارت خوردن خودرو

اگر موتور، با استارت زیاد روشن شده و سپس، دود سفید از اگزوز خارج می شود و موتور لرزش دارد، احتمالاً علت آن ورود آب به فضای احتراق است که خرابی واشر سرسیلندر دلیل آن است. یکی دیگر از نشانه های آن ورود روغن به آب رادیاتور است.

اگر موتور پس از استارت زدن زیاد روشن شده و سپس دود سیاه از اگزوز خارج می شود، علت زیاد بودن نسبت بنزین به هوا در فضای سیلندر است، دلیل آن می تواند یا خرابی سنسور دمای موتور و یا نشتی بنزین از انژکتورها باشد. اگر موتور دیر روشن شده و سپس دود آبی از اگزوز خارج شود، علت نشتی روغن به محفظه احتراق است و دلیل آن خرابی کاسه نمد سوپاپها می باشد.

کارشناس فنی امداد خودرو ابهر ر ادامه ذکر کردند اگر موتور دیر روشن شده و هیچ دودی از اگزوز خارج نمی شود، دلیل آن می تواند نسبت کم بنزین به هوا در محفظه احتراق، خطای سنسور دمای موتور، ضعیف بودن جرقه شمع، خرابی شمع یا کوئل، پایین بودن تراکم موتور به دلیل سفتی فیلر سوپاپها و یا نامرغوب بودن سوخت باشد.

روش هایی ساده برای جلوگیری از نشت آب رادیاتور خودرو

موتور اتومبیل هنگامی که سرعت خود را بالا میبرید میزان زیادی حرارت تولید می کند و این حرارت باید کاهش یابد. چون که حرارت تولید شده به قسمت های مختلف موتور آسیب جدی وارد می کند. از این رو سیستم رادیاتور خودرو وظیفه خنک کردن بخش های مختلف موتور را بر عهده دارد. یکی از مشکلات رایج رادیاتورها، کم شدن آب آن است. در حالت معمول آب رادیاتور هر سال یک بار باید تعویض شود. اما اگر به طور غیر عادی آب رادیاتور کم شود، باید علت آن را تشخیص داده و در صدد رفع آن برآمد.

چک کردن شلنگ های رادیاتور

یکی از مواردی که نظر کارشناسان امداد خودرو ابهر اهمیت زیادی دارد چک کردن شلنگ رادیاتور خودرو است شلنگ های رادیاتور به مرور زمان دچار فرسودگی و خوردگی می شود و در این حالت نشتی آب رادیاتور و کم شدن آن را در پی دارد. از این رو برای جلوگیری از کم شدن آب رادیاتور چک کردن شلنگ ها به منظور سالم بودن آن ها بسیار مهم و حیاتی است.

چک کردن محفظه آب رادیاتور

وظیفه محفظه به اصطلاح قمقمه آب رادیاتور  از نظر کارشناس فنی امداد خودرو ابهر  این است در مواقعی که آب درون رادیاتور کم باشد، رادیاتور برای جبران این کمبود آب، از آب ذخیره در قمقمه استفاده می کند. اگر قمقمه آب رادیاتور دچار خرابی شده باشد هم می تواند سبب کم شدن آب رادیاتور شود. زیرا ترک برداشتن بدنه قمقمه و یا بسته نشدن درست درب آن سبب تخلیه آب آن می شود و در این صورت رادیاتور با کمبود آب مواجه می شود. پس چک کردن این قطعه هم می تواند جلوی کم شدن آب رادیاتور را بگیرد.

چک کردن ترموستات
چک کردن ترموستات

هواگیری رادیاتور

توصیه امداد خودرو ابهر در رابطه با هواگیری رادیاتور را جدی بگیرید  یکی از روش های ساده برای جلوگیری از کم شدن آب رادیاتور هواگیری آن است. زیرا در صورت هواگیری نکردن رادیاتور، بالا رفتن سریع دمای موتور را موجب می شود که همین علت سوختن سرسیلندر را در پی دارد که به دنبال آن آب رادیاتور کم می شود. از این رو هواگیری منظم رادیاتور که کاری نسبتا ساده است می تواند تا حد زیادی از خراب شدن سرسیلندر و هم چنین سوختن واشر سرسیلندر و هم چنین کم شدن آب رادیاتور جلوگیری کند.

ریختن زردچوبه در آب رادیاتور خودرو

پیشنهاد جالب که کارشناس امداد خودرو ابهر دارد بسیار جالب است گاهی اوقات آب رادیاتور به دلیل وجود سوراخ هایی کوچک در بدنه رادیاتور یا شلنگ های آب کاهش پیدا می کند. در این اوقات پیدا کردن مشکل کار دشواری است. در صورتی که به سلامت سرسیلندر، واتر پمپ و سایر ادوات مربوط به سیستم گردش آب خودرو اطمینان دارید، می توانید با ریختن مقداری زردچوبه در آب رادیاتور راه سوراخ های ریز احتمالی در رادیاتور و شلنگ های آب را مسدود کرد و جلوی کم شدن آب را گرفت یا شدت کاهش آب را کاهش داد.

استفاده از ضد یخ باکیفیت

نکته ای که بهتر است به ان توجه کنید و برای آن هزینه کنیم این است که در ابتدا باید بدانیم یکی از علل کم شدن آب رادیاتور استفاده از ضد یخ بی کیفیت در رادیاتور است. پس ریختن ضد یخ مرغوب و استاندارد به درون رادیاتور روشی است که با آن می توان از کم شدن آب رادیاتور جلوگیری کرد.

چرا هنگام ترمز لنت ها سوت می کشند ؟

کارشناس امداد خودرو ابهر در رابطه با صدای سوتی که هنگام ترمز از لنت ها شنیده میش ود قابل تامل می باشد

این نکات عبارتند از :

۱- آیا لنت شما جنس نرم دارد آیا به همراه مواد فلزی جهت خنک کاری دارد ؟

۲- بررسی کنید سطح لنت صاف است ؟

۳- سطح دیسک ترمز را بررسی کنید.تا درصورت وجود پله در سطح آن یکی از دلایل صدا را یافته باشید.

در ادامه کارشناس امداد خودرو ابهر چند نکته دیگر را نیز اضافه کردند :

۴- فشار پیستون ترمز به میزان کافی است و ترمز درست عمل می کند یا  خیر ؟

۵- مواد لنت ترمز از مواد استاندارد مناسب و دارای تاییدیه های لازم است.

۶- آیا لنت به طور صحیح و درست در محل خود قرارگرفته است یا خیر ؟

۷- لنت دارای ضخامت کافی برای درگیری با سطح دیسک می باشد یا خیر ؟

۸- لنت تمام شده و تماس ورق فلزی پشت آن باعث صدا می شود.

چرا هنگام ترمز لنت ها سوت می کشند ؟
چرا هنگام ترمز لنت ها سوت می کشند ؟

ماشین استارت می‌خورد ولی روشن نمی‌شود

یکی از مشکلات شایعی که ممکن است برای شما یا آشنایانتان اتفاق افتاده باشداین است که ماشین استارت ممکن است این اتفاق چند باری برای شما افتاده باشد. اینکه پشت رل ماشین می‌نشینید، سوئیچ را می‌چرخانید و می‌بینید جریان برق پشت آمپر و چراغ‌ها آمده اما استارت که می‌زنید ماشین روشن نمی‌شود.

وقتی‌ که خودرو اصلاً برق ندارد

ممکن است برایتان پیش آمده باشد که وقتی سوئیچ را برای روشن کردن خودرویتان می‌چرخانید متوجه می‌شوید هیچ جریان برقی پشت آمپر ماشین نمی‌آید و به همین دلیل هم اتومبیل شما روشن نمی‌شود. در صورتی که با این مشکل روبه‌رو می‌شوید می توانید با امداد خودرو ابهر باید اول احتمال بدهید که سیم فیوز خودرو  سوخته است. یک‌وقت‌هایی ممکن است این سیم‌های سه‌گانه نیم دایره‌ای از جای خودشان خارج‌شده باشند یا قطع شوند.

به گفته کارشناس امداد خودرو ابهر این ۳ سیم هر یک برای چراغ، انژکتور و باتری است. اگر سیم‌های نیم دایره‌ای که در سمت راننده و راست موتور قرار دارند مشکلی نداشته باشند باید احتمال خراب شدن باتری را بدهید. وقوع چنین مشکلی در برخی از خودروها مثل ۲۰۶ به‌احتمال فراوان تنها یک علت دارد و آن هم فاسد شدن باتری است. اگر خودروی‌تان اصلاً برق ندارد، از باتری کمکی کمک بگیرید.

پس از تصادف یا دست‌انداز ماشین روشن نمی‌شود

شاید این اتفاق هم برای شما هم افتاده باشد اینکه پس از یک تصادف نه‌چندان جدی یا رد شدن از یک دست‌انداز موتور خودروی‌تان خاموش شود و دیگر روشن نشود. خیلی‌ها در چنین شرایطی سریع به امدادخودرو زنگ می‌زنند تا خودشان را به یک تعمیرگاه برسانند و دست‌آخر کلی هزینه برای خودشان می‌تراشند.

تنها کافی است نگاهی به سوئیچ ثقلی که به آن اصطلاحاً سوئیچ «قطع کن» هم می‌گویند بیندازید. جای این سوئیچ که دکمه‌ای سیاه‌رنگ با سری سرخ است معمولاً در کنار موتور قرار دارد و روی بدنه خودرو نصب می‌شود. سوئیچ ثقلی برای این طراحی‌شده تا سیستم برق و بنزین خودرو هنگام تصادف کاملاً قطع شده و مانع بروز خطرهایی مثل آتش‌سوزی شود. دوباره سوئیچ ثقلی را روشن کنید.

صافی بنزین و شمع‌ها

به گفته کارشناسان مجموعه امداد خودرو ابهر  خودروی خود را را هر ۳۰ هزار کیلومتر یک‌بار به یک مکانیک مجرب نشان دهید تا سرویس‌های دوره‌ای روی آن انجام شود. این سرویس‌ها می‌تواند شامل تعویض شمع‌ها و صافی بنزین باشد تا ماشینتان با خطر خاموش شدن مواجه نشود. البته شمع‌ها می‌توانند تا ۱۰۰ هزار کیلومتر موتورتان را همراهی کنند.

چک کردن ترموستات

اگر احتمال می دهید  ترموستات خودرو تان خراب شده است یکی از نشانه های بارز آن این است که آب رادیاتور از قسمت زیرین آن به بیرون نشت می کند. بصورت کلی طبق صحبت های کارشناس امداد خودرو ابهر  می توان گفت وظیفه ترموستات این است که دمای موتور را تا میزان تعادل آن کاهش دهد.

دمای مناسب ترموستات از نظر کاربه نظر کارشناسان خبره امداد خودرو ابهر  میزان دمای تعادل برای کارکرد مفید موتور در حدود ۹۵ درجه است و در صورت خرابی ترموستات، میزان دمای موتور به شدت بالا می رود و پیامد آن جوش آوردن موتور و سرریز شدن آب رادیاتور است. به این منظور چک کردن ترموستات و هم چنین استفاده از ضد یخ مرغوب برای جلوگیری از خرابی آن که کم شدن آب رادیاتور را در پی دارد، امری ضروری است.

 

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *